Обґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги
Тема: Міська рада
Дата:13-08-2007 19:00:00


 
 
ПОВІДОМЛЕННЯ
про оприлюднення проекту регуляторного акта
 
            З метою забезпечення функціонування підприємств, що надають житлово-комунальні послуги на умовах самофінансування, досягнення рівня економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво та забезпечення  населення  міста  житлово-комунальними  послугами  необхідного рівня  та  якості, на виконання ст.ст.7, 31 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 р.”, Закону України “Про загальнодержавну програму реформування  і  розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки ”,  відповідно до Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, ст. 28 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” Виконавчий комітет Білоцерківської міської ради повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акта „Про тарифи на житлово-комунальні послуги”.
З проектом рішення та аналізом впливу зазначеного регуляторного акту можна ознайомитися в мережі Інтернет на офіційному ВЕБ-сайті міста www.bilatserkva.info та у розробників проекту регуляторного акту : КП „Білоцерківтепломережа”, Управління житлово-комунального господарства,  КОКПВКГ „Київоблводоканал”.
Пропозиції та зауваження приймаються до 17.09.07 р. в друкованому та електронному вигляді з 8-00 до 17-00 , щодня, крім вихідних на адресу:
-         КП „Білоцерківтепломережа”, вул.Мережна,3,тел.6-42-15;
-         Управління житлово-комунального господарства, вул.Ш.Алейхема,тел.5-30-82, 5-36-58;
-         КОКПВКГ „Київоблводоканал”, вул.Сухоярська,14, тел.6-83-12.
 
 
 

  
 
З В І Т
про результати відстеження регуляторного акту
 
 Загальна інформація про регуляторний акт:
рішення сесії Білоцерківської міської ради „Про порядок і нормативи відрахування господарськими організаціями до місцевого бюджету частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2006 році та щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2007 році”.
  Виконавець заходів з відстеження  - Відділ аналізу і прогнозів соціально – економічного розвитку міста.
Цілі прийняття регуляторного акту:
-          поповнення місцевого бюджету;
-          диференційований підхід щодо визначення нормативів відрахування частини прибутку (доходу) господарськими організаціями.
Строк виконання заходів з відстеження  30 днів.
Тип відстеження  - БАЗОВЕ.
            Метод  одержання результатів  відстеження - аналіз статистичних даних .
            Відстеження результативності (кількісні та якісні показники результативності акта;  дані та припущення, а також способи одержання даних ).
Статистичні показники:
-                     Кількість СГД-юридичних осіб, які мають частку комунальної власності у статутному фонді;
-                     Сума надходжень до місцевого бюджету.
 
Прогнозні значення статистичних показників в розрахунок на рік тис. грн.
 
 
2006 рік
2007 рік
(очікувані до впровадження)
2007 рік
(прогнозні, після запровадження регуляторного акта)
Додаткові надходження
Кількість СГД-юридичних осіб, які мають частку комунальної влас-ності у статутному фонді
48
48
48
-
Сума надходжень до місцевого бюд-жету
0
625,0
825,0
200,0
 
 
 
 
Перший заступник міського голови                                            В.Й. Росоха    

 
Інформація
про засідання виконавчого комітету  Білоцерківської міської ради
 
На засіданні виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, яке відбулося 14.08.2007 року, була заслухана інформація голови робочої групи з питань формування економічно обґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги Троцької Т.П. щодо відповідності економічно обґрунтованому рівню діючих тарифів на житлово-комунальні послуги.
            Аналіз економічного стану підприємств комунальної галузі говорить про те, що в поточному році житлово-експлуатаційними конторами за 1-ше півріччя отримано біля 1,5 млн. грн.. збитків, очікувані збитки на кінець 2007 року  - 5094,8 тис. грн.
            КОКП ВКГ „Київоблводоканал”  за 6 місяців 2007 року отримало 604,4 тис. грн. збитків.
            КП „Білоцерківтепломережа”  отримала збитки за 1-ше півріччя 2007 року в сумі 4548,8 тис. грн. 
           П.4 ст.31 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” зобов`язує органи місцевого самоврядування, які затверджують ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги,  у разі затвердження їх нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво відшкодувати з відповідного місцевого бюджету виконавцям (виробникам) послуг різницю між затвердженим  розміром цін/тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво цих послуг.
            В бюджеті міста за браком коштів не передбачено статті витрат на відшкодування  виконавцям (виробникам) різниці між затвердженим розміром цін/тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво цих послуг., а тому  різниця в цінах підприємствам комунальної галузі не компенсувалася.
            Разом з тим житловий фонд міста, мережі водопостачання та теплопостачання експлуатуються значний термін, потребують в переважній більшості капітального ремонту, заміни, модернізації. Всі ці заходи виконуються при наявності коштів : або це прибуток підприємства, на балансі якого знаходяться основні фонди, або це цільове бюджетне фінансування.
            На сьогоднішній день виконавчим комітетом проводиться робота по впровадженню кількох програм з залученням коштів обласного та державного бюджетів. Одна з них – програма енергозбереження. Але для такого великого міста, як наше, цих коштів замало. Лише для того, щоб реконструювати тепломережу на житловому масиві Леваневського необхідно більше 70 млн. грн.
            На даний час гостро стоїть питання з поставками газу для відкриття опалювального сезону. Населення заборгувало КП „Білоцерківтепломережа” біля 26 млн. грн.. Неодноразові звернення міського голови,  міської ради, виконавчого комітету до жителів міста  з проханням своєчасно розрахуватися за отримані житлово-комунальні послуги  не дали очікуваного результату. А тому ні у підприємства,  ні у бюджеті міста немає коштів для термінового погашення заборгованості за газ. Підприємство змушене брати кредити. А відсотки за кредити  повинна сплачувати  в складі тарифу вся громада міста.
Зважаючи на  становище, в якому знаходяться  підприємства міста , що   надають житлово-комунальні послуги та на їх неодноразові звернення щодо перегляду тарифів було вирішено переглянути тарифи.
Виконавчий комітет з розумінням відноситься до потреб і можливостей малозабезпечених категорій населення. А тому разом з розглядом питання щодо прийняття економічно обґрунтованих тарифів розглядається питання  щодо часткового відшкодування з місцевого бюджету різниці в цінах, в зв`язку з чим будуть переглянуті окремі програми, які фінансуються за рахунок місцевого бюджету та використані кошти, що надійдуть від перевиконання бюджету.  
           
Заступник міського голови                                                        С.П.Якимчук


Это статья с сайта Біла Церква - сайт міста. Белая Церковь
http://bilatserkva.info
URL этой статьи:
http://bilatserkva.info/news_595.html