Про надання житлової субсидії
Тема: Міська рада
Дата:27-07-2005 19:00:00


АНАЛІЗ ВПЛИВУ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТА

Проект рішення Білоцерківської міської ради про надання житлової субсидії на додаткову понаднормову площу житла.

Субсидія є адресною допомогою держави малозабезпеченим сім’ям на оплату житлово-комунальних послуг. Адресний характер означає, що вона призначається конкретній сім’ї. Головним критерієм для отримання субсидії є рівень доходів сім’ї по відношенню до вартості платежів за житлово-комунальні послуги.
Чинне регулювання надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг передбачає право на житлову субсидію незалежно від розміру житла, однак житлова субсидія визначається на основі оплати житлово-комунальних послуг за одиницю житла, яка відповідає санітарній нормі 21 кв.м. на кожного зареєстрованого на цій площі і плюс 10,5 кв.м. на всіх зареєстрованих.
Наприклад: сім’я складається з двох чоловік. Загальна площа квартири 64,8 кв.м. Субсидія розраховується не на всю площу житла, а тільки на 52,5 кв.м. (21+21+10,5). За лишки площі – 12,3 кв.м. – сім’я сплачує самостійно.
Якщо в даній квартирі залишається одна людина, то субсидія розраховується на 31,5 кв.м. ( 21+10,5 ). Відповідно збільшується загальний розмір плати за утримання житла, так як збільшуються лишки площі (33,3 кв.м.), за які квартиронаймач сплачує самостійно.
Проведений аналіз показав, що на загальних підставах в повній мірі не захищені сім’ї, що складаються лише з непрацездатних осіб пенсійного віку, інвалідів І, ІІ, ІІІ груп, сім’ї в складі яких є діти-інваліди до 16 років, одинокі матері зайняті доглядом за дітьми до досягнення ними 3-х річного віку, джерелом існування яких є лише доходи від особистого селянського господарства, земельних ділянок, наданих для потреб городництва, пенсія та інші соціальні виплати.
Мета прийнятого рішення: більш обґрунтовано підходити до малозабезпечених категорій населення при нарахуванні субсидії, зменшити обсяг фактичних витрат, пов’язаних з користуванням житлом та з оплатою житлово-комунальних послуг.
Таке право дає п.4 “Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій...” затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 року № 1050 із усіма послідуючими змінами та доповненнями, в якому зазначено, що в окремих випадках за рахунок коштів, передбачених для надання субсидій, призначати субсидії на збільшену понаднормову і загальну площу житла за рішенням державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних  рад.


Звичайно, відповідно до прийнятого рішення збільшаться витрати бюджету на покриття субсидії для населення міста. Але, з іншого боку, збільшиться надходження коштів до комунальних підприємств на оплату житлово-комунальних послуг за рахунок державного бюджету, зростуть сімейні бюджети найбільш незахищених категорій населення міста, значно зменшиться об’єм роботи Комісії по розгляду окремих питань призначення субсидій для відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги.
В 2004 році в місті Біла Церква субсидію призначено 21 тисячі сімей, в тому числі на збільшену понаднормову площу житла – 10 тисячам сімей.
Управління житлово-комунальних субсидій в місті Біла Церква субсидувало додаткових 15 та 30 кв.м. з 1996 р. Згідно розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 05.03.1996 № 159 та з 2000 р. Згідно рішення Білоцерківського міськвиконкому від 28.07.2000 р. № 232.


Заступник міського голови                                         І.І.Головацький


 Это статья с сайта Біла Церква - сайт міста. Белая Церковь
http://bilatserkva.info
URL этой статьи:
http://bilatserkva.info/news_182.html