Фотоальбом Білої ЦерквиНовини Білої Церкви
   [x] Біла Церква
Головна
Загальна інформація про місто
Статут територіальної громади міста Біла Церква
Символіка міста
Історична довідка
Історичні пам`ятки
Дендропарк "Олександрія"
Фотогалерея
Міста побратими

Карта города Белая Церковь 2009 года


Підрозділи
Освіта
Медицина
Культура
Спорт
Сім`я та молодь
Соціальний захист
Пенсійне забезп.
Правоохоронні органи
Порядок реєстрації підприємців
Житлово-комунальне господарство
Житлово-комунальні субсидії
Комунальні послуги та платежі
Екологія

Громадсько-політичне життя
Політичні партії і громадські організації
Національно-культурні товариства

Економіка
Економіка міста
Підприємництво
Торгівля
Ринок праці
Зовнішньо-економічна діяльність
Інвестиційні пропозиції

Новини
Новини міста
Архів новин
Офіційні новини Білої Церкви у форматі RSS version=2.00 v 2.00

Послуги сайту

Розширений пошук
Найкращі публікації
Список сторінок
Мапа сайту

Зв`язок

Рекомендувати сайт
Контакти


 

Аналіз регуляторного впливу рішення Білоцерківської міської ради

Міська радаНа сьогодні в місті діють Правила благоустрою, затверджені рішенням 12 сесії Білоцерківської міської ради XXIV скликання від 26.02.2004 р.

1. Визначення проблеми, яку передбачається розв`язати шляхом державного регулювання.

Благоустрій – це візитна картка кожного населеного пункту. Стан вулично-дорожньої мережі, освітлення, озеленення та чистота міста – оцінка як місцевої влади, так і громадського впливу. Це показник рівня участі Білоцерківської міської громади у вирішенні проблем та перспектив розвитку сфери благоустрою та комунального обслуговування міста.
Діючі Правила благоустрою міста не відповідають сучасним вимогам функціонування громади міста Біла Церква, а тому не можуть об’єктивно, за допомогою сьогоднішніх важелів впливу, регулювати відносини, що виникають у сфері благоустрою, повною мірою забезпечувати охорону прав і законних інтересів міської громади, фізичних та юридичних осіб, установ та організацій, громадян.

Даним регуляторним актом пропонується розв`язати такі проблеми як:
1. відсутність чітко встановлених правил та норм поведінки суб’єктів у сфері благоустрою міста;
2. відсутність чіткого комплексу заходів, спрямованих на забезпечення чистоти і порядку у місті, зокрема санітарного очищення, особливостей утримання території міста у зимовий період і т.д.;
3. відсутність чіткого порядку встановлення сміттєзбірників (урн), прибирання сміття та відходів у громадських місцях;
4. недостатньої кількості розміщення контейнерів та іншої тари для твердих побутових та харчових відходів в дворових зонах та біля об’єктів торгівлі;
5. наявність стихійних сміттєзвалищ, розміщення будівельних матеріалів (піску, щебеню, мішків із матеріалами та ін.), будівельного сміття та відходів на прибудинковій території, території житлової та громадської забудови, зелених зонах;
6. відсутності у юридичних осіб договорів на вивезення твердих побутових відходів, складування відходів у не призначених для цього місцях;
7. несправний стан обладнання зовнішнього освітлення, відсутність освітлення територій загального користування, внутрішньоквартального освітлення, освітлення загальноосвітніх установ та дитячих садків;
8. самовільне знищення дерев, кущів, інших зелених насаджень;
9. паркування транспорту на зелених зонах (газонах, квітниках, клумбах) та майданчиках для відпочинку і дозвілля, використання місць для паркування не за призначенням;
10. незаконне розриття твердого покриття доріг та тротуарів, не відновлення елементів благоустрою після проведення будівельних, земляних та інших ремонтних робіт до стану їх функціонального призначення;
11. неможливість притягнення до адміністративної відповідальності осіб, винних у порушенні правил благоустрою.

1.1. Причини та умови виникнення проблеми.
Причинами та умовами виникнення зазначених проблем є недостатнє регулювання відносин у сфері благоустрою, зокрема, відсутність чіткого нормативного регулювання:
· прав та обов’язків суб’єктів у сфері благоустрою;
· норм та правил поведінки, що забезпечують утримання об’єктів та елементів благоустрою належним чином, за порушення яких можливо притягнути винних осіб до відповідальності.

1.2. Обґрунтування неможливості розв’язання проблеми за допомогою ринкових механізмів або чинних регуляторних актів.
Чинні нормативно-правові акти не регулюють відносини у сфері благоустрою таким чином, що забезпечувало б належне їх виконання. Кількість суб’єктів господарювання у місті Біла Церква постійно зростає, порядок здійснення їх діяльності не забезпечує збереження та відновлення об’єктів (елементів) благоустрою, що негативно впливає на загальний стан благоустрою міста (наприклад: незабезпечення вивезення сміття після проведення масових розважальних заходів, поряд з об’єктами торгівлі, у тому числі вуличної; незбереження зелених насаджень та їх знищення під час проведення заходів пов’язаних з господарською діяльністю (будівництво, ремонтні роботи, встановлення рекламного обладнання, проведення рекламних та розважальних заходів) тощо. Зусилля комунальних служб та витрачені міською радою кошти на ремонтні роботи, наведення чистоти та порядку, висадження газонів, квітів та молодих дерев виявляються марними.
Чинні нормативні акти міської ради, що регулюють окремі питання благоустрою (санітарного очищення, утримання місць загального користування), не можуть бути змінені таким чином, щоб включати всі необхідні правила поведінки для забезпечення належного утримання території міста.

1.3. Суб’єкти, на які проблема справляє негативний вплив.
Визначені проблеми справляють негативний вплив перш за все на громадян (мешканців та гостей міста), через неналежне забезпечення сприятливого для життєдіяльності середовища, у тому числі, захисту довкілля, задовільного санітарного стану, збереження об’єктів та елементів благоустрою. Накопичення сміття на прибудинкових територіях призводить до загрози виникнення інфекційних захворювань та збільшення кількості безпритульних тварин; часткове фарбування фасадів будинків у декілька кольорів призводить до погіршення естетичного вигляду міста в цілому; не утримання у належному стані елементів благоустрою (твердого покриття вулиць, зелених насаджень, спортивних споруд, павільйонів, засобів освітлення, покажчиків найменувань вулиць, малих архітектурних форм, урн, садових лав та інших) у цілому порушує права мешканців на сприятливе для життя середовище.
Негативний вплив вказаних проблем зазнають також суб’єкти господарювання. Порушення благоустрою міста призводить до неможливості ефективно здійснювати господарську діяльність. Зокрема, розриття, захаращення доріг, накопичення відходів, заважають проїзду транспорту, сміттєзбірникам, аварійним та рятувальним машинам.

2. Визначення цілей державного регулювання.

Цілями регулювання благоустрою міста є створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності середовища, захисту довкілля, покращення санітарного стану та мікроклімату міста, зниження рівня шуму, збереження об’єктів та елементів благоустрою, у тому числі зелених насаджень, їх раціональне використання, належне утримання та охорона.

3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей державного регулювання, переваги обраного способу.

Альтернативними способами досягнення мети регуляторного акту є:
· здійснення контролю за санітарним станом міста, зеленими насадженнями, іншими об’єктами та елементами благоустрою на підставі санітарних норм, інших правил по утриманню міст і населених пунктів та Кодексу про адміністративні правопорушення України.
Цей спосіб не в повній мірі враховує вимоги щодо утримання у належному стані тротуарів, доріг, вулиць, споруд, будівель, територій загального користування, зелених насаджень. Чинні норми певним чином застарілі та не дають змоги використовувати свої права в галузі благоустрою суб’єктам господарювання, міській громаді та окремим мешканцям міста.
Стаття 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за порушення правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів, а також недодержання правил щодо забезпечення чистоти і порядку в містах та інших населених пунктах. Однак, вказаною статтею КУпАП не конкретизовано види порушень благоустрою. Механізм відшкодування відновної вартості пошкодженого об’єкта (елемента) благоустрою теж не є чітким.

· залучення юридичних та фізичних осіб до добровільного вчинення дій, направлених на утримання міста у належному санітарному стані, збереження елементів благоустрою.
Залучення до вказаних дій на добровільної основі не є методом, що забезпечує постійне докладання зусиль до збереження благоустрою міста, оскільки такі дії можуть вчинюватися виключно на добровільній основі. Застосування такого способу є неефективним.

· постійне приведення території міста у належний санітарний стан, вчинення дій по відновленню об’єктів та елементів благоустрою за рахунок місцевого бюджету.
Вказаний спосіб не може бути прийнятим оскільки він не забезпечує відповідальне ставлення мешканців та суб’єктів господарювання до питань з благоустрою. Місцевий бюджет не може забезпечити постійне відновлення всіх об’єктів та елементів благоустрою міста власними силами та за власний рахунок.

Таким чином, спосіб досягнення цілей – закріплення норм та правил поведінки у сфері благоустрою у Правилах благоустрою території міста Біла Церква є переважним перед іншими альтернативними способами досягнення мети регуляторного акту.
Перевагою обраного способу досягнення встановлених цілей - затвердження проекту рішення є формування прозорих вимог щодо проведення в місті єдиної політики з підтримки благоустрою, формування сприятливого для життєдіяльності людини середовища, раціонального використання ресурсів територіальної громади міста, захисту довкілля.

4. Опис механізму, яким пропонується застосувати для розв`язання проблеми, і відповідні заходи.

Для розв’язання викладених у цьому аналізі проблем пропонується застосувати наступний механізм та реалізувати наступні заходи. За загальним правилом, встановленим Законом України „Про благоустрій населених пунктів”, утримання у належному стані та своєчасний ремонт об`єкта благоустрою власними силами або шляхом залучення на конкурсних засадах інших підприємств, установ, організацій, здійснює балансоутримувач.
Власники будівель та споруд торгівельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення, розташованих на території об`єкта благоустрою, зобов`язані забезпечити належне утримання наданої їм у встановленому порядку земельної ділянки, а також мають забезпечувати належне утримання іншої закріпленої за ними території (прилеглої території) та/або брати пайову участь в утриманні об`єкта благоустрою. Межі закріпленої території та обсяги пайової участі визначає власник об`єкта благоустрою.
Порядок розподілу обов`язків між підприємствами, установами та організаціями і громадянами щодо організації робіт по утриманню належних їм, закріплених та прилеглих територій у належному санітарно-технічному стані базується на тому, що кожна особа зобов’язана утримувати у належному стані територію, право користування якої їй надано законом або правочином (договором). Утримання може здійснюватися спільно на підставі договору. На суб’єктів господарювання покладається обов’язок по прибиранню тротуарів, територій, прилеглих до об’єктів стаціонарної і виносної торгівлі та громадського харчування.
Регуляторним актом встановлюються заборони щодо вчинення дій, що негативно впливають на благоустрій. Зокрема, забороняється використовувати не за призначенням контейнери та урни для збору відходів; самовільно встановлювати об`єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски; самовільно підключатися до мереж водопостачання, зливової та господарсько-побутової каналізації; засмічувати водні об’єкти та забруднювати водні ресурси; вчинювати дії, які можуть привести до підтоплення територій та спровокувати зсувні процеси; виконувати земляні, будівельні та інші роботи без дозволу, виданого в установленому законодавством порядку; вчиняти дії, що негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд, у тому числі робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд; вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг, влаштовувати звалища; захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків, інших споруд; інші заборони.
За порушення правил благоустрою винні особи притягатимуться до відповідальності, встановленою КУпАП, стягуватимуться збитки та суми заподіяної шкоди.

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.

На сьогоднішній день становлення до питань збереження та відновлення благоустрою з боку юридичних та фізичних осіб не є відповідальним, недостатнє фінансування не забезпечує належного рівня утримання території міста.
На органи місцевого самоврядування та уповноважених ними осіб покладається вчинення дій, пов’язаних з утриманням об’єктів та елементів благоустрою, які є в комунальній власності; здійснення контролю за додержанням правил благоустрою; притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні правил благоустрою. Впровадження та виконання вимог акта органами місцевого самоврядування можливе, оскільки у теперішній час утримання майна, що є комунальною власністю, здійснюється місцевою радою та уповноваженими нею особами, для чого місцевий бюджет виділяє відповідні кошти, міська рада уповноважує відповідних осіб, які можуть складати протоколи про адміністративні правопорушення, які розглядає адміністративна комісія.

6. Характеристика очікуваних результатів прийняття регуляторного акта.

До очікуваних позитивних факторів прийняття регуляторного акта відносяться:
1. упорядження відносин між суб’єктами у сфері благоустрою;
2. створення умов для реалізації прав громадян та суб’єктів господарювання у сфері благоустрою міста;
3. ефективне використання та збереження об’єктів та елементів благоустрою міста, зелених насаджень;
4. покращення санітарного стану міста,
5. покращення та підтримка належного санітарно-технічного стану земельних ділянок, збереження і утримання доріг, вулиць, споруд, будівель, парків, скверів, рекламоносіїв, об’єктів виносної-вуличної торгівлі, малих архітектурних форм для підприємницької діяльності, інших об’єктів та елементів благоустрою;
6. користування суспільними благами за рахунок покращення санітарного та технічного стану доріг, вулиць, парків, скверів, інших об`єктів та елементів благоустрою загального користування;
7. більш ефективна робота комунальних служб;
8. дотримання вимог чинного законодавства з охорони навколишнього природного середовища, запобігання забрудненню земель побутовими відходами, покращення мікроклімату;
9. покрашення рівня благоустрою територій та санітарного стану міста;
10. створення умов сталого розвитку міста;
11. надходження у місцевий бюджет сум фінансових санкцій за порушення правил благоустрою території міста;
12. вигодами від прийняття акта буде користуватись вся територіальна громада міста.

До очікуваних негативних факторів прийняття регуляторного акта можна віднести необхідність витрачання громадянами та суб’єктами господарювання коштів:
1. на оплату вивезення твердих побутових та рідких відходів, сміття;
2. витрати на утримання в належному санітарному стані власних або орендованих земельних ділянок та прилеглих до них територій, зелених насаджень, будівель тощо;
3. витрати на встановлення урн та підтримання у належному санітарному стані територій, прилеглих к об’єктам виносної-вуличної торгівлі, іншим малим архітектурним формам для підприємницької діяльності, які належать суб`єктам господарювання.

Однак, застосовуючи принцип соціальної справедливості, враховуючи що мешканці міста несуть витрати по утриманню прибудинкових територій, сплачуючи відповідні кошти у складі квартирної плати та плати за утримання будинку та прибудинкової території, покладення на суб’єктів господарювання обов’язку по утриманню прилеглих територій уявляється допустимим.
У проекті регуляторного акта визначені вимоги, виконання яких є життєво необхідним. Вимоги будуть обов’язковими для громадян та суб`єктів господарювання. Суб’єкти господарювання, громадяни в межах чинного законодавства будуть самостійно обирати шляхи утриманням в належному санітарному стані власних або орендованих земельних ділянок, прилеглих до них територій, зелених насаджень, об’єктів благоустрою з найменшими фінансовими витратами.

7. Обґрунтування терміну дії запропонованого регуляторного акта.

Термін дії запропонованого регуляторного акта встановлюється довгостроковий або до прийняття нових нормативних актів. У разі потреби, до нього вноситимуться зміни за підсумками аналізу відстеження його результативності.
При виникненні змін у чинному законодавстві, які можуть впливати на дію запропонованого регуляторного акта, до нього будуть вноситись відповідні корегування. Ризик зовнішніх чинників даного регуляторного акта відсутній, так як його впровадження відповідає чинному законодавству.

8. Визначення показників результативності регуляторного акта.

Прогнозні значення показників результативності регуляторного акта встановлюються протягом одного та трьох років після набрання чинності актом, та базуються на:
1. кількості порушень правил благоустрою, які обчислюються відповідно до кількості протоколів про адміністративні правопорушення за ст.152 КУпАП;
2. розміри витрачених коштів на утримання об’єктів благоустрою: комунальними службами та підприємствами за рахунок місцевого бюджету; комунальними службами та підприємствами за власний рахунок;
3. розміри витрачених коштів на відновлення благоустрою особами, які погіршують його стан у процесі господарської діяльності (будівництво, прокладання підземних та наземних інженерних споруд) або у разі аварій, інших дій;
4. розміри компенсацій шкоди благоустрою території міста.

Суб`єктами господарювання та/або фізичними особами, пов`язаними з виконанням вимог акта, витрачатимуться кошти на утримання у належному санітарному стані належних їм територій, територій прилеглих до їх будівель та споруд, об’єктів торгівлі. Вказане утримання включає ручне або механічне прибирання, збір випадкового сміття, витрати на оплату послуг по вивезенню сміття, збір власними силами або шляхом оплати послуг спеціалізованим організаціям за видалення снігу, криги, здійснення протиожеледних заходів. Передбачається високий рівень поінформованості суб`єктів господарювання та громадян з положеннями даного акта.

9. Визначення заходів відстеження результативності рішення Оцінка ефективності регуляторного акту буде здійснена за допомогою проведення базового та періодичного відстеження результативності регуляторного акту.
Результативність рішення буде відстежуватися за допомогою порівняння числових показників (кількість складених протоколів про адміністративні правопорушення).
Джерелами інформації для відстеження результативності регуляторного акту будуть слугувати періодичні перевірки, рейди повноважних представників органів державної влади, місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення та їх оперативна інформація щодо рівня благоустрою міста, а також кількості порушень Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти й порядку в м. Біла Церква.

Завантажити усі матеріали
Разместил 02-06-2008 19:00:00

   Рейтинг статьи   
Отлично
Очень хорошо
Хорошо
Нормально
Плохо

   Опции   
Напечатать текущую страницу Напечатать текущую страницу
Отправить статью другу Отправить статью другу
   Ссылки по теме   
культура и Жизнь!
Положення про паркування транспортних засобів в м.Біла Церква
Затверджено заходи щодо мінімізації впливу фінансової кризи
Рішення сесії міської ради “Про орендну плату за землю”
Підготовка до виборів Президента України

Комментарии к статье "Аналіз регуляторного впливу рішення Білоцерківської міської ради"
Вы не можете отправить комментарий анонимно, пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите под своим логином


   [x] Пошукцелую фразу
любое слово


   [x] Логин
Логин

Пароль

Проверочный код:   
Проверочный код


Не зарегистрировались? Вы можете сделать это, нажав здесь. Когда Вы зарегистрируетесь, Вы получите полный доступ ко всем разделам сайта.


Незалежне інтернет видання - ФАСТІВ


Карта сайта
Copyright © 2000 - 2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв цього ресурсу, посилання на www.bilatserkva.info є обов`язковим.
Sitemap

Рейтинг@Mail.ru Яндекс цитирования

Powered by © PHP-Nuke released under the GNU/GPL license
Открытие страницы: 0.05 секунды и 5 запросов к БД за 0.00248 сек.
Memory usage: 545 024. Peak memory usage: 1 048 576