Фотоальбом Білої ЦерквиНовини Білої Церкви
   [x] Біла Церква
Головна
Загальна інформація про місто
Статут територіальної громади міста Біла Церква
Символіка міста
Історична довідка
Історичні пам`ятки
Дендропарк "Олександрія"
Фотогалерея
Міста побратими

Карта города Белая Церковь 2009 года


Підрозділи
Освіта
Медицина
Культура
Спорт
Сім`я та молодь
Соціальний захист
Пенсійне забезп.
Правоохоронні органи
Порядок реєстрації підприємців
Житлово-комунальне господарство
Житлово-комунальні субсидії
Комунальні послуги та платежі
Екологія

Громадсько-політичне життя
Політичні партії і громадські організації
Національно-культурні товариства

Економіка
Економіка міста
Підприємництво
Торгівля
Ринок праці
Зовнішньо-економічна діяльність
Інвестиційні пропозиції

Новини
Новини міста
Архів новин
Офіційні новини Білої Церкви у форматі RSS version=2.00 v 2.00

Послуги сайту

Розширений пошук
Найкращі публікації
Список сторінок
Мапа сайту

Зв`язок

Рекомендувати сайт
Контакти


 

Про Методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна

Міськвиконком
Повідомлення
 
Про оприлюднення проекту регуляторного акта “Про Методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Білої Церкви”
 
Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та ст. 9 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” виконком Білоцерківської міської ради повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акта:
1.      Про Методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Білої Церкви.
З проектом рішення та аналізом впливу зазначеного регуляторного акта можна ознайомитись в мережі Інтернет на офіційному ВЕБ-сайті htpp://www.bilatserkva.info Білоцерківської міської ради та у відділі оренди та приватизації управління комунальної власності Білоцерківської міської ради.
Пропозиції та зауваження до проекту приймаються до 20 серпня 2006 року розробником проекту з 9-00 до 16-00  за телефонами:  5-88-27, 5-86-74, або за його поштовою адресою: 09117 Київська обл., м. Біла Церква, вул. Ярмаркова, 1|23.
 
 
Начальник управління
комунальної власності                                                                   М.Ф.Горонович
 

 
Аналіз впливу регуляторного акта
 

Проект рішення Білоцерківської міської ради Київської області “Про  Методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Білої Церкви”

Проблема – чинне регулювання не забезпечує ефективного використання об`єктів комунальної власності територіальної громади м. Білої Церкви.
1.      Визначення проблеми:
-         чинна Методика розрахунку та порядок використання плати за оренду об`єктів комунальної власності територіальної громади м. Білої Церкви, затверджена рішенням другої сесії Білоцерківської міської ради двадцять четвертого скликання від 16.07.2002р. за № 12, приймалась за умови необов`язковості дотримання принципів регуляторної політики та проведення аналізу регуляторного впливу;
-         необхідність внесення змін до Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду об`єктів комунальної власності територіальної громади м. Білої Церкви, затвердженої рішенням другої сесії Білоцерківської міської ради двадцять четвертого скликання від 16.07.2002р. за № 12, в зв`язку зі змінами в законодавстві та положення на ринку цін за оренду нерухомості в регіоні.
На фоні неплатоспроможності великих підприємств у м. Біла Церква, є актуальним розвиток малого та середнього підприємництва. Постійно збільшується вага у загальних надходженнях до місцевого бюджету доходів від малого підприємництва. Саме суб`єкти господарювання є основним контингентом, що орендують для своєї діяльності об`єкти комунальної власності. І тут виникла неабияка проблема. За останні роки приміщення комунальної власності не утримувались належним чином через відсутність коштів в місцевому бюджеті. Міська рада в 2002 році прийняла рішення про затвердження Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Білої Церкви, яка враховувала вартість нерухомого майна, що з одного боку сприяло розвитку підприємництва, а з іншого – давало можливість підтримати і зберегти в належному стані комунальне майно. 
Існуючий стан питань щодо встановлення орендної плати за комунальне майно має негативний вплив, який поширюється на:
-         підприємців: орендарі рівноцінних приміщень знаходяться в нерівних умовах стосовно орендної плати;
-         органи місцевого самоврядування: низька ефективність використання комунальної власності; неможливість впливати на розвиток інфраструктури малого підприємництва; недостатність бюджетних коштів на підтримку в належному стані об`єктів комунальної власності;
-         населення: низьке отримання коштів в бюджет на потреби громади.
В останній час вільних приміщень в місті майже не має. На вивільнені площі є великий попит. Зараз настав той час, коли комунальна власність може приносити місту більший доход. За час, що пройшов від прийняття нині діючої Методики розрахунку орендної плати, органами виконавчої влади – орендодавцями придбаний чималий досвід, результати якого відображені в запропонованому регуляторному акті.
Проблема щодо введення єдиного організаційно-економічного механізму визначення розрахунку та порядку використання плати за оренду об`єктів права комунальної власності (контролю за ефективним використанням об`єктів комунальної власності), не вирішується ринком, оскільки регулювання даного питання знаходиться в компетенції міської ради згідно зі ст. 19 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” та ст. 60 Закону України “Про місцеве самоврядування”.
 
2.      Визначення цілей регулювання
Метою даного регулювання є встановлення обґрунтованих розмірів орендних ставок з урахуванням інтересів територіальної громади міста, що призведе до підвищення ефективності використання майна територіальної громади міста та збільшення надходжень до місцевого бюджету та вирівнювання умов оренди нерухомого майна в місті для всіх суб`єктів господарювання.
 
3.      Оцінка запропонованих способів
Для вирішення даної проблеми пропонується три варіанти:
-         продовження дії Методики, затвердженої в 2002 році;
-         затвердження рішення про застосування для оренди об`єктів комунальної власності Методики для об`єктів державної власності
-         затвердження нової Методики.
3.1. З 2002 року значно змінилося законодавство з оренди майна, у зв`язку з чим деякі питання нині діючої Методики втратили свою актуальність. Крім того, зросла вартість нерухомого майна та плата за оренду майна приватної форми власності.
3.2. Методика розрахунку та порядку використання плати за оренду державного майна не може враховувати особливостей та потреб конкретного міста. Крім того, як було зазначено раніше, з моменту прийняття Методики для об`єктів державної власності значно змінилося законодавство з оренди.
3.3. Управлінням комунальної власності розроблено проект Методики розрахунку плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Білої Церкви, в якому враховані всі зміни в законодавстві та положення на ринку цін за оренду нерухомості в регіоні. Плата за оренду приміщень, що знаходять на балансі житлово-комунальних підприємств повертається їм для відновлення комунального майна, поповнення власних обігових коштів та сплати послуг з санітарного очищення прибудинкових територій. При збільшенні надходжень від орендної плати, з`явиться можливість витрачати більше коштів на відновлення комунального майна та благоустрій міста.
 
З трьох способів, управління комунальної власності пропонує третій, як самий оптимальний.
 
4.      Опис механізму і заходів, які забезпечать розв`язання проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акту
Для розв`язання проблем ефективного використання комунального майна пропонується змінити існуючу Методику розрахунку та порядку використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Білої Церкви, встановивши нові орендні ставки з врахуванням положень на ринку цін за оренду нерухомості в регіоні. Регулювання побудоване відповідно до принципів регуляторної політики.
 
5.      Обґрунтування можливостей досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта
Ресурсні можливості для впровадження та виконання вимог оцінюються як достатні.
 
6.      Очікувані результати від прийняття регуляторного акта
Вигоди
Витрати
Органи місцевого самоврядування
Поліпшення стану комунальної власності
Додаткові надходження коштів в місцевий бюджет
Прозорість та спрощення системи управління комунальною власністю
Інформаційне забезпечення учасників орендних відносин
Інформування потенційних орендарів
Орендарі комунального майна
Розширення інформаційної бази про потенційні об`єкти оренди для здійснення підприємницької діяльності
Розширення кола потенційних орендарів
 
Зростання конкуренції на оренду
Зменшення обігових коштів за рахунок зростання орендної плати
Населення
Прозорість дій влади
Поліпшення стану будинків та міста
Регулярний вивіз сміття та ТПВ
Розширення мережі послуг, які надаються орендарями для задоволення життєвих потреб
 
 
Використовуючи отримані дані, можемо сказати, що соціально-економічний ефект від запровадження нового регуляторного акту є позитивним.
Впровадження такого регулювання є доцільним.
 
6.1.     Визначення показників результативності регуляторного акту
 
Розрахунковий період
2004 рік
2005 рік
2005 рік
2006 рік
1 квартал
2 квартал
1 квартал
2 квартал
Надходження від оренди; грн.. (без ПДВ)
1011225,00
1665020,00
332101,00
377426,00
388514,00
543954,00
 
7.      Запропонований термін дії регуляторного акту
Термін дії цього регуляторного акту пропонується застосувати на період до значної зміни цін за оренду нерухомості в регіоні, або зміни діючого законодавства України, з питань, що встановлюються даним регуляторним актом.
 
8.      Заходи, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результатів акта
Строки проведення відстеження:
-         базове відстеження – до набрання актом чинності;
-         повторне відстеження – через рік з дня набрання актом чинності.
Вид даних: дослідження статистичних показників.
 
 
Начальник управління
комунальної власності                                                 М.Ф.Горонович
 
 
 

 
Проект

рішення

Третьої сесії
п`ятого скликання
 
 
Про Методику розрахунку та порядок
використання плати за оренду майна
комунальної власності територіальної
громади м. Білої Церкви
 
З метою подальшого впорядкування орендних відносин, підвищення ефективності використання майна комунальної власності, відповідно до ст. 60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 19 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” міська рада вирішила:
 
1.     Затвердити Методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Білої Церкви (в новій редакції; згідно з додатком).
2.     Ввести в дію Методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Білої Церкви (в новій редакції) з 01.11.2006 року.
3.     Вважати таким, що втрачає чинність з 01.11.2006 року рішення другої сесії міської ради двадцять четвертого скликання від 16.07.2002 року “Про Методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Білої Церкви”.
4.     Управлінню комунальної власності та організаціям, установам, які є орендодавцями нерухомого майна, привести у відповідність до затвердженої цим рішенням Методики договори оренди в строк до 01.01.2007 року.
 
 
Секретар ради                                                             С.П.Смолякова
 

 

Додаток 1

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням __________ сесії

міської ради від __________р.№ _____                      

                                       

 

М Е Т О Д И К А

розрахунку та порядок використання плати за оренду майна комунальної власності

територіальної громади м. Білої Церкви

 

1.      Ця Методика розроблена відповідно до чинного законодавства з метою створення єдиного організаційно-економічного механізму справляння плати за оренду майна (крім житлового фонду), яке належить  до комунальної власності територіальної громади м. Білої Церкви і покликана забезпечити підвищення ефективності використання цього майна шляхом передачі його в оренду фізичним та юридичним особам.

2.      Методика визначає механізм нарахування орендної плати за користування майном, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Білої Церкви.

3.      Укладенню договору оренди передує експертна оцінка об`єкта оренди. Експертна оцінка вартості об`єкта оренди повинна враховувати його місцезнаходження і забезпеченість інженерними мережами. Результати  експертної оцінки є чинними протягом  6 місяців від дня її проведення, якщо  інший термін не передбачено у звіті з експертної оцінки.

4.      Розмір орендної плати встановлюється договором оренди між орендодавцем та орендарем відповідно до цієї Методики.

Якщо майно орендується бюджетними організаціями, орендна плата вноситься за рахунок коштів, передбачених кошторисами на їх утримання.

5.      Орендна плата є платежем у формах, визначених законодавством України, яку орендар вносить орендодавцеві незалежно від наслідків господарської діяльності.

6.       Орендна плата є  лише платою за користування майном, яку орендар вносить на підставі договору оренди, і не включає в себе комунальні та інші платежі, пов`язані з утримуванням орендованого майна,  податки та ін., які сплачуються окремо в розмірах та порядку, встановленому чинним законодавством.

7.      Орендна плата, витрати на утримання об`єкта оренди та закріпленої за ним території, переданого в оренду одночасно кільком орендарям в неподільній частині розподіляється між орендарями пропорційно орендованої ними площі.

8.      В разі спільного використання об`єкта оренди та закріпленої за ним території власником, балансоутримувачем та орендарем, встановлення розміру орендної плати, витрат на утримання об`єкта оренди та закріпленої за ним території, здійснюється відповідно до  площі, яка перебуває у власності, користуванні  (розпорядженні) кожного.

9.       Орендна плата за цією Методикою розраховується у такій послідовності: визначається  розмір річної орендної плати. На основі розміру річної орендної плати встановлюється розмір орендної плати за перший місяць оренди, яка фіксується в договорі оренди. З урахуванням розміру орендної плати за перший місяць оренди розраховується розмір орендної плати за наступні місяці оренди.

У разі, коли термін оренди менший чи більший за одну добу або за один місяць, то на основі розміру місячної орендної плати розраховується добова, а в разі необхідності – на основі розміру добової орендної плати розраховується погодинна  орендна плата.

10. Розмір річної орендної плати за цілісні майнові комплекси визначається за формулою:

 

Опл = Вз х Сор.ц.

де: Опл – розмір річної орендної плати, грн.;

              Вз  - залишкова (за балансом форма № 1) вартість орендованих основних засобів на час оцінки об`єкта оренди, грн.;

             Сор.ц. – орендна ставка за використання цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, визначена згідно з таблицею 2.

У разі визначення орендаря на конкурсних засадах умовами конкурсу може бути передбачено більший  розмір орендної плати.

11. Розмір річної орендної плати у разі оренди окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна) встановлюється в розмірі 5 відсотків вартості орендованого майна, визначеної експертним шляхом.

Орендодавець може здійснювати експертну оцінку майна, що передається в оренду.

12. У разі оренди  нерухомого майна розмір річної орендної плати визначається за формулою:

Опл = Вп х Сор

де: Вп – вартість орендованого майна, визначена експертним шляхом, грн.:

      Сор - орендна ставка, визначена згідно з таблицею 1.

У разі визначення орендаря нерухомого майна на конкурентних засадах, розмір початкової орендної плати може встановлюватись орендодавцем, а також умовами конкурсу може бути передбачено більший розмір орендної плати.

13. У разі оренди  нерухомого майна площею не більше 20 м2 спочатку визначається розмір орендної плати за 1 м2 за формулою:

Опл.баз = ВпБ х Сор

де: ВпБ – вартість орендованого майна, визначена за даними бухгалтерського обліку або Білоцерківського міжміського бюро технічної інвентаризації., грн.:

      Сор - орендна ставка, визначена згідно з таблицею 1.

Розмір річної орендної плати нерухомого майна площею не більше 20 м2 визначається за формулою:

Опл = Опл.баз х S х 12

де: Опл.баз - розмір орендної плати за 1 м2, визначена згідно з формулою;

      S – загальна площа орендованого майна.

14. Розмір місячної орендної плати за перший місяць при укладенні договору оренди чи перегляді розміру орендної плати розраховується за формулою:

Опл.міс.= Опл. : 12 х Іп.р. х Ім.,

де Опл.міс. – орендна плата за перший місяць оренди, грн.;

     Опл. – розмір річної орендної плати, грн.;

     Іп.р. – індекс інфляції за період, який починається:

-         у разі нерухомого майна – з дати експертної оцінки;

-         у разі іншого окремого індивідуально визначеного майна (якщо здійснюється його експертна оцінка) – з дати експертної оцінки;

-         у разі іншого окремого  індивідуально  визначеного майна (якщо оцінка здійснюється по залишковій вартості на останню звітну дату) – із зазначеної дати;

-         у разі нової оренди цілісного майнового комплексу, коли залишкова вартість основних засобів визначалася  на момент переходу на оренду або на останню звітну дату, - з цього моменту або зазначеної дати;

-         у разі продовження оренди  цілісного майнового комплексу, коли залишкова вартість основних засобів  визначалася по результатах проведеної інвентаризації, - з дати інвентаризації і завершується датою укладення договору оренди або перерахунку орендної плати,

до моменту укладення договору оренди або перегляду розміру орендної плати.

Ім – індекс  інфляції за перший місяць оренди, який встановлений Держкомстатом.

Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом корегування розміру  місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.

15.  У разі розміщення суб`єктами господарювання антенно-фідерних пристроїв на об`єктах міської комунальної власності встановлюється фіксована місячна орендна плата:

-         для стільникового зв`язку – 5 000,00 грн.;

-         для місцевих телерадіокомпаній – 200,00 грн.;

-         для радіостанцій – 1 000,00 грн.

16. У разі використання орендарем  або суборендарем нерухомого майна об`єкта  оренди за кількома цільовими призначеннями  для визначення орендної плати необхідно провести  зонування об`єкта  оренди (визначення  площі для здійснення кожного з видів діяльності орендаря) з подальшим  застосуванням для кожної зони відповідних орендних ставок і фіксуванням площ зон у договорі оренди.

17. Терміни внесення орендної плати визначаються у договорі.

18. Платіжні документи на перерахування орендодавцеві орендних платежів подаються платниками установам банку до настання терміну платежу.

19. Суми орендної плати, зайво перераховані орендодавцеві, зараховуються в рахунок наступних платежів або  повертаються платникові в 5-денний термін  від дня одержання його письмової заяви.

20. Страхування орендованого майна здійснюється орендарем протягом 1 місяця з початку дії договору оренди на весь термін його дії на користь орендодавця.

21. У разі несвоєчасної сплати  орендної плати, орендар  сплачує окремо  від орендної плати пеню. Розмір пені визначається у договорі оренди і не може перевищувати розміру, встановленого законодавством. Пеня зараховується на рахунок  орендодавця і використовується відповідно до законодавства.

22. Орендна плата за майно, орендодавцем якого є управління комунальної власності, зараховується на його спеціальний рахунок та використовується за рішенням сесії міської ради.

23. Порядок та умови надання пільг щодо орендної плати встановлюються міською радою. Пільги щодо орендної плати надаються при умові відсутності в орендаря суборенди.

24.  У разі проведення орендарем за згодою та в строки, узгоджені з орендодавцем, капітального ремонту інженерних мереж, покрівлі, фасаду або зміцнення фундаменту орендованого об`єкта орендна ставка на період проведення ремонту  встановлюється в розмірі  двох відсотків від вартості нерухомого майна, визначеного експертним  шляхом, якщо ця орендна ставка є більшою, ніж за цією Методикою.

25. Якщо будь-який з пунктів Методики вступає всупереч з законодавством в зв`язку з його зміною Методика залишається чинною, а даний пункт змінюється у відповідності з законодавством.

26. Витрати, пов`язані з укладанням договору оренди  покладаються на орендаря.

 

 

 

 

 

 

 

 

Таблиця 1

 

ОРЕНДНІ СТАВКИ ЗА ВИКОРИСТАННЯ НЕРУХОМОГО МАЙНА

Використання орендарем нерухомого майна за цільовим призначенням:

Орендна ставка, у відсотках

до вартості нерухомого

майна, визначеної

експертним шляхом

Розміщення нічних клубів, казино, інших закладів грального та шоу-бізнесу

30, але не менше 250 грн. за 1 м2

Провадження концертної діяльності

Розміщення туристичних агентств, бюро подорожей, пунктів обміну валюти, бірж, брокерських, маклерських і рекламних контор, банківських, фінансових та кредитних установ, ріелтерських та страхових компаній, авторемонтних майстерень, автозаправних станцій, ресторанів, кафе та барів (з реалізацією спиртних напоїв), здійснення торгівлі непродовольчими  товарами (крім товарів дитячого асортименту)

Розміщення офісів нерезидентів України

 

 

 

25

Розміщення комп`ютерних клубів, танцювальних залів, дискотек

20

Разместил 19-07-2006 19:00:00

   Рейтинг статьи   
Отлично
Очень хорошо
Хорошо
Нормально
Плохо

   Опции   
Напечатать текущую страницу Напечатать текущую страницу
Отправить статью другу Отправить статью другу
   Ссылки по теме   
Святкування з нагоди 979-ї річниці міста Біла Церква
Рішення від 7 грудня 2006 року
Проект рішення про пайову участь.
Питання індивідуального опалення в квартирах багатоквартирних житлових будинків
Проекти міськвиконкому

Комментарии к статье "Про Методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна"
Вы не можете отправить комментарий анонимно, пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите под своим логином


   [x] Пошукцелую фразу
любое слово


   [x] Логин
Логин

Пароль

Проверочный код:   
Проверочный код


Не зарегистрировались? Вы можете сделать это, нажав здесь. Когда Вы зарегистрируетесь, Вы получите полный доступ ко всем разделам сайта.


Незалежне інтернет видання - ФАСТІВ


Карта сайта
Copyright © 2000 - 2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв цього ресурсу, посилання на www.bilatserkva.info є обов`язковим.
Sitemap

Рейтинг@Mail.ru Яндекс цитирования

Powered by © PHP-Nuke released under the GNU/GPL license
Открытие страницы: 6.06 секунды и 5 запросов к БД за 0.00262 сек.
Memory usage: 807 168. Peak memory usage: 1 310 720