Фотоальбом Білої ЦерквиНовини Білої Церкви
   [x] Біла Церква
Головна
Загальна інформація про місто
Статут територіальної громади міста Біла Церква
Символіка міста
Історична довідка
Історичні пам`ятки
Дендропарк "Олександрія"
Фотогалерея
Міста побратими

Карта города Белая Церковь 2009 года


Підрозділи
Освіта
Медицина
Культура
Спорт
Сім`я та молодь
Соціальний захист
Пенсійне забезп.
Правоохоронні органи
Порядок реєстрації підприємців
Житлово-комунальне господарство
Житлово-комунальні субсидії
Комунальні послуги та платежі
Екологія

Громадсько-політичне життя
Політичні партії і громадські організації
Національно-культурні товариства

Економіка
Економіка міста
Підприємництво
Торгівля
Ринок праці
Зовнішньо-економічна діяльність
Інвестиційні пропозиції

Новини
Новини міста
Архів новин
Офіційні новини Білої Церкви у форматі RSS version=2.00 v 2.00

Послуги сайту

Розширений пошук
Найкращі публікації
Список сторінок
Мапа сайту

Зв`язок

Рекомендувати сайт
Контакти


 

Проекти міськвиконкому

Міськвиконком
КОКП ВКГ “Київоблводоканал” м. Біла Церква надає послуги з водопостачання та водовідведення всім споживачам міста цілодобово і в необхідних об’ємах. Підприємство постійно працює над покращенням якості питної води та очистки стічних вод, які після повної біологічної очистки скидаються в річку Рось.
Згідно розпорядження  білоцерківського міськвиконкому  № 510 Р від 31.07.2003 р. “Про погодження тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення для споживачів 1 групи”  в місті були введені тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення  для 1 групи споживачів (населення) на рівні 0,54 грн за 1 м3 води та 0,66 грн. за 1м3 стоків. Приведені тарифи забезпечували відшкодування 75% розрахункових тарифів на ці послуги. Тарифи на послуги формуються згідно вимог “Порядку  формування тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення”, затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури   та  житлової  політики України № 139 від 27.06.2001 р. “Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 серпня 2001 року за № 748/5939.
На протязі 2004 року фінансовий стан підприємства постійно погіршувався. Діючі тарифи на послуги не забезпечували повного відшкодування вартості їх виробництва. За 2004 рік КОКП ВКГ “Київоблводоканал” отримало 2872,1 тис.грн. збитків від надання населенню  послуг з водопостачання та водовідведення. Дотації підприємство не отримувало. За 1 квартал 2005 року ці збитки склали вже 1033,9 тис.грн. Кошти для надання дотації підприємству згідно Закону України “Про житлово-комунальні послуги” повинні передбачатися в бюджеті міста. В бюджеті Білої Церкви такі кошти не передбачалися.  При цьому фінансовий стан підприємства не дає можливості виконати необхідні планово-попереджувальні та профілактичні ремонти, не виконується  в повному обсязі Закон України “Про оплату праці”. 
Основних причин збитковості декілька: значне подорожчання паливно-мастильних матеріалів, збільшення вартості реагентів, електроенергії, значно зріс розмір мінімальної заробітної плати, також має вплив і зменшення обсягів наданні послуг.
 
Для порівняння:
 
 
липень
2003 р.
на
1.05.2005р.
%  збільшення
Тариф на ел.енергію
0,223 грн.
0,266 грн.
19,3
Тариф на хлор
1160,0
1390,0 грн/т
19,8
Мінімальна з/плата
165грн.
332 грн.
201,2
  
 Фінансовий стан підприємства ускладнює велика дебіторська заборгованість, яка складає за станом на 1.04.2005 р. 14510,5 тис.грн., з неї безпосередньо населення заборгувало - 9394,2 тис.грн., бюджетні організації     2947,5 тис.грн. ( з них 2881,3 тис.грн. дотація згідно рішення Білоцерківського міськвиконкому), підприємства та організації – 2168,8 тис.грн.. За 2004 рік платіжна дисципліна значно покращилася загальний відсоток оплати послуг був на рівні 102,6 % , вдалося частково отримати борги минулих років,  чому сприяла посилена претензійно-позовна робота.
За поданням підприємства Білоцерківським міськвиконкомом прийнято рішення № 37  від 26.01.2005 р. “Про погодження тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення для споживачів 2-ї групи м Біла Церква”  на  рівні: за  послуги з водопостачання 1,032 грн. за 1 м3,  водовідведення 1,32 грн. за 1 м3.  Тарифи для 2-ї групи споживачів  на момент затвердження забезпечували повне відшкодування розрахункової вартості. Запроваджені тарифи для споживачів 2-ї групи збільшили надходження коштів на підприємство, але так як основним споживачем послуг Водоканалу є населення міста 70% від загального обсягу надання послуг, вплив на загальний фінансовий стан підприємства був незначним.  За станом на 1.04 2005 р. тарифи для населення забезпечують   56 %  від  обгрунтованої розрахункової вартості їх виробництва.
Підприємством розроблені тарифи, що забезпечують повне відшкодування вартості виробництва послуг з урахуванням останніх змін внесених до Держбюджету України на 2005 р.  Розрахунки   тарифів   подані  до  Білоцерківського  міськвиконкому  25.11.04 р. № 1-3/3-855, з урахуванням останніх змін до Державного бюджету України   -  30.03.2005 р. № 1-03/3-186
Враховуючи вищевикладене, для забезпечення безперебійної роботи підприємства виникла нагальна необхідність підвищення тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення для споживачів 1-ї групи, або передбачити в бюджеті міста дотацію відповідно до п. 4 ст.31 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” – в якому передбачено: “У разі затвердження цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обгрунтованих витрат на їх виробництво орган, що їх затвердив, зобов’язаний відшкодувати з відповідного місцевого бюджету виконавцям/виробникам різницю між затвердженим розміром цін/тарифів та економічно обгрунтованими витратами на виробництво цих послуг.”       
Затвердження тарифів для 1-ї групи споживачів дасть можливість КОКП ВКГ “Київоблводоканал” значно зменшити збитки підприємства, виконати  програму по енергозбереженню, продовжити роботу по покращенню якості  послуг, розширити базу оподаткування.
З введенням в дію тарифів для першої групи споживачів, очікувано збільшиться розмір надходжень орієнтовно на  729,5 тис.грн.  на місяць, що в свою чергу  збільшить нарахування податку на додану вартість на 121,6 тис.грн.
 
Для зниження витрат на підприємстві  здійснюються заходи направлені на зменшення споживання електроенергії, а саме:
 
-
впровадження оптимальних режимів роботи технологічного обладнання;
-
компенсація реактивної енергії конденсаторними батареями;
-
відключення трансформаторів на холостому ході;
-
вимкнення насосного агрегату НС-П-го підйому в нічні години та під час мінімального споживання питної води.
   
Прийняття цього регуляторного акту стосується 1-ї групи споживачів. До першої групи споживачів відносяться населення, що проживає в будинках житлового фонду незалежно від відомчого підпорядкування, кооперативних будинках, у гуртожитках підприємств, організацій, установ та учбових закладів, а також  у будинках, квартирах, що належать громадянам на правах приватної власності. Запропонований регуляторний акт стосується населення, що проживає в Білій Церкві - користуються послугами з водопостачання 168 584 чоловік, послугами каналізації 156 013 чоловік.  Для виконання запропонованого регуляторного акту не потрібно додаткового часу.   
Згідно Постанови КМУ від 04.02.05 № 89  “Про надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг” малозабезпеченим верствам населення надається субсидія, таким чином підвищення тарифів не буде мати значного впливу на матеріальне  становище цих споживачів.
Питання повного відшкодування вартості послуг з водопостачання  та водовідведення неодноразово висвітлювались в засобах масової інформації. Ця проблема обговорювалась на “круглих столах” з представниками преси, партій, також це питання було розглянуто на засіданні постійної комісії міськвиконкому.
 
Діючі в даний час тарифи для споживачів 1-ї групи були запроваджені з серпня 2003 року, тобто працюють на протязі 2-х років,  дотувати КОКП ВКГ “Київоблводоканал” міський бюджет не має можливості. Тому, керуючись ст.13 Закону України “Про питну воду та питне водопостачання”, п. 2 ст. 28 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 9 Закону України  “Про Державний бюджет України на 2005 рік”, ст. 31 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” з метою подолання збитковості підприємства доцільно затвердити введення в дію тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення для 1-ї групи споживачів (населення). 
Економічно обгрунтовані розрахунки тарифів додаються.                    
В разі не прийняття рішення про затвердження нових тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, згідно Закону України “Про житлово-комунальні послуги” необхідно надати КОКП ВКГ “Київоблводоканал” дотацію в розмірі  7,3  млн. грн.
 
Начальник КОКП ВКГ “Київоблводоканал”                                               
І.П.Соломаха
Начальник ПЕВ
Т.Ю.Бойко
 
Разместил 19-05-2005 19:00:00

   Рейтинг статьи   
Отлично
Очень хорошо
Хорошо
Нормально
Плохо

   Опции   
Напечатать текущую страницу Напечатать текущую страницу
Отправить статью другу Отправить статью другу
   Ссылки по теме   
Святкування з нагоди 979-ї річниці міста Біла Церква
Рішення від 7 грудня 2006 року
Проект рішення про пайову участь.
Питання індивідуального опалення в квартирах багатоквартирних житлових будинків
Умови конкурсу на перевезення пасажирів

Комментарии к статье "Проекти міськвиконкому"
Вы не можете отправить комментарий анонимно, пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите под своим логином


   [x] Пошукцелую фразу
любое слово


   [x] Логин
Логин

Пароль

Проверочный код:   
Проверочный код


Не зарегистрировались? Вы можете сделать это, нажав здесь. Когда Вы зарегистрируетесь, Вы получите полный доступ ко всем разделам сайта.


Незалежне інтернет видання - ФАСТІВ


Карта сайта
Copyright © 2000 - 2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв цього ресурсу, посилання на www.bilatserkva.info є обов`язковим.
Sitemap

Рейтинг@Mail.ru Яндекс цитирования

Powered by © PHP-Nuke released under the GNU/GPL license
Открытие страницы: 0.03 секунды и 5 запросов к БД за 0.00225 сек.
Memory usage: 545 024. Peak memory usage: 1 310 720