Фотоальбом Білої ЦерквиНовини Білої Церкви
   [x] Біла Церква
Головна
Загальна інформація про місто
Статут територіальної громади міста Біла Церква
Символіка міста
Історична довідка
Історичні пам`ятки
Дендропарк "Олександрія"
Фотогалерея
Міста побратими

Карта города Белая Церковь 2009 года


Підрозділи
Освіта
Медицина
Культура
Спорт
Сім`я та молодь
Соціальний захист
Пенсійне забезп.
Правоохоронні органи
Порядок реєстрації підприємців
Житлово-комунальне господарство
Житлово-комунальні субсидії
Комунальні послуги та платежі
Екологія

Громадсько-політичне життя
Політичні партії і громадські організації
Національно-культурні товариства

Економіка
Економіка міста
Підприємництво
Торгівля
Ринок праці
Зовнішньо-економічна діяльність
Інвестиційні пропозиції

Новини
Новини міста
Архів новин
Офіційні новини Білої Церкви у форматі RSS version=2.00 v 2.00

Послуги сайту

Розширений пошук
Найкращі публікації
Список сторінок
Мапа сайту

Зв`язок

Рекомендувати сайт
Контакти


Біла Церква

НАУКОВО-ДОСЛІДНА РОБОТА


 


НАУКОВО-ДОСЛІДНА РОБОТА


Постановою від 10 квітня 1946 р. Рада Міністрів СРСР передала дендропарк в відання Академії наук України. З цього часу розпочинається роботи по відбудові парку, які набули особливого змісту після передачі “Олександрії” в 1953 р. для науково-методичного керівництва Центральному республіканському ботанічному саду Академії наук УРСР. За цей час проведена велика робота по впорядкуванню зелених насаджень парку, які збереглися. Посаджені нові дерева у східній частині парку за проектом І.Г. Дерія, в західній частині насаджено колекційний горіховий сад. Створено колекційну ділянку гарноквітучих чагарників, ліквідовані випадкові дороги та стежки, що з’явилися в парку в результаті бездоглядності, а також проведено ремонт старої алейно-дорожної мережі. На роботу в “Олександрію” були запрошені талановиті спеціалісти – паркознавці: М.М. Грисюк, П.Е. Балковський, Т.М. Черевченко, І.Г. Дерій, Т.П. Чавченко, та багато інших, які на протязі багатьох десятків років працювали над відновленням паркового ансамблю, а також перетворенням його зі структури індивідуального користування в структуру користування громадського. З 1991 р. дендропарк „Олександрія” став самостійним науковим закладом Академії наук України. З 2003 р. колектив парку працює за науковою темою: „Збереження і збагачення генофонду деревних, кущових, трав’янистих рослин та відновлення старовинних насаджень дендропарку „Олександрія” НАН України”. Основними напрямками цієї роботи є: 

Вивчення первинної структури та символіки парку „Олександрія”. Пошук і дослідження залишків архітектурних споруд. 

Науковцями парку було проаналізовано зв’язок між структурними домінантами первинного саду „Олександрія” та встановлено ідею плану первісного парку. Ідея, що споруди та влаштування давнього саду в резиденції Браницьких несуть символічне та меморіальне навантаження визначена як основна. Символіка частини споруд та влаштувань давнього саду безпосередньо була пов’язана з постаттю князя Г.О. Потьомкіна - Таврійського, йдеться про Ротонду та Сад Потьомкіна з навколишніми влаштуваннями. Одна з гіпотез, що пояснює символіку колони Суму, також пов’язує її з Потьомкіним - Таврійським. Враховуючи, що саме з цих споруд та влаштувань і починався в давні часи огляд всього саду, можемо констатувати, що початкова частина маршруту, що охоплював терени від Головної алеї до Східної балки, була присвячена князю Таврійському. Просліджується зв’язок Ротонди, Колонади „Луна” та деяких не збережених споруд з проектом Івана Старова Мавзолею князя Г.О Потьомкіна в маєтку графині О.В. Браницької. 

Інвентаризація гербарного фонду. 

Великий науковий інтерес становить гербарний фонд зібраний в дендропарку, який налічує понад 20 тис. гербарних зразків. Гордістю гербарію є окремі іменні колекції наукових співробітників, які працювали в „Олександрії”: Б.Є. Балковського - 8542 гербарних зразків, І.Г. Дерія - 1280, М.М. Грисюка - 770, М.П. Донець - 264, Г.В. Кляшторної - 8942. 

Вивчення генофонду та інтродукція в дендропарк рідкісних та зникаючих видів деревних та трав’янистих рослин флори України. 

З деревних рослин за програмою дослідження вивчаються тис ягідний та клокичка периста, з трав’янистих - 6 видів( лілія лісова, подсніжник білий, дзвоники карпатські, цефаларія Літвінова, тюльпан двокольоровий, сон чорніючий). 

Добір та мобілізація асортименту деревних рослин для поповнення та оптимізації паркових ландшафтів. 

Одним із основних завдань наукової роботи парку є інтродукція та акліматизація рослин. За останні роки було проведено комплексні дослідження біоекологічних особливостей деревних бобових рослин, родів Ялівець, Сосна, Глід, деревних ліан, гідрофільної флори та дано практичні рекомендації, щодо їх використання в озелененні та паркобудівництві. В 2002 р. було закладено науково-експозиційну ділянку „Коніферетум”, на якій представлено більше 50 таксонів малопоширених в Україні культиварів хвойних рослин світової селекції. Проводиться інвентаризація колекції бузку та оптимізація ділянки „Сірінгарій” дендропарку “Олександрія” включає 7 видів, 1 форму та 29 сортів бузку звичайного. Детально вивчалися також питання оптимізації насаджень парку за допомогою інтродукованих рослин (колекційний фонд рослин парку складає 2240 таксонів). 

Вивчення умов зростання, стану рослинності дендропарку „Олександрія” в зв’язку з техногенним забрудненням його території, розробка систем захисних заходів, направлених на його покращення. 

В 2004 р. вивчався стан рослинності, аналізувалися можливі негативні зміни в складі насаджень та властивостей ґрунту в зв’язку з техногенним забрудненням. На окремих ділянках встановлено різке погіршення стану як деревної так і трав’янистої рослинності, майже до повного відмирання, що пов’язано зі збільшенням концентрації аміаку, який є одним з головних забруднювачів. На окремих ділянках водойм відмічено різке розповсюдження моху Fontinalis antipyretica L. За результатами досліджень підготовлено перелік видів деревних і трав’янистих рослин, перспективних для рекультивації забруднених ділянок парку. З метою виявлення осередків забруднення та зонування забруднених ділянок - впроваджено біоіндикаційний метод полінограм. В складі пилку кількох видів хвойних рослин - Picea abies, Pinus silvestris, P. nigra та P. strobus визначалася кількість (%) нормальних і аномальних пилкових зерен, де аномальність відносилася за рахунок дії забруднювачів. В останні роки колектив парку працює над питаннями максимального збереження цілих старовинних паркових насаджень та композицій з них створених. Флористичний склад насаджень “Олександрії” віднесено до національного надбання України, тому збереженню та примноженню генетичного фонду парку приділяється така само серйозна увага, як і збереженню неповторного паркового ансамблю “Олександрії”. Співробітники парку беруть активну участь в наукових конференціях як в Україні так і закордоном. В 2002 р. на базі дендропарку було успішно проведено дві науково-практичні конференції: III-тя Mіжнародна наукова конференція “Теоретичні та прикладні аспекти інтродукції рослин і зеленого будівництва” (26-29 травня), II-га Міжнародна науково-практична конференція “Старовинні парки і проблеми їх збереження” (22-25 вересня). В рамках договору про співпрацю між Державним осередком досліджень і документації старовинних пам’ятників у Варшаві та дендропарком „Олександрія” щорічно відвідують парк польські делегації з метою обміну досвідом. 


Copyright © Все права защищены.
Дата публикации: 18-08-2004
(8062 прочтений)

[ Вернуться назад ]


   [x] Пошукцелую фразу
любое слово


   [x] Логин
Логин

Пароль

Проверочный код:   
Проверочный код


Не зарегистрировались? Вы можете сделать это, нажав здесь. Когда Вы зарегистрируетесь, Вы получите полный доступ ко всем разделам сайта.


Незалежне інтернет видання - ФАСТІВ


Карта сайта
Copyright © 2000 - 2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв цього ресурсу, посилання на www.bilatserkva.info є обов`язковим.
Sitemap

Рейтинг@Mail.ru Яндекс цитирования

Powered by © PHP-Nuke released under the GNU/GPL license
Открытие страницы: 0.04 секунды и 3 запросов к БД за 0.00093 сек.
Memory usage: 809 744. Peak memory usage: 1 048 576