Фотоальбом Білої ЦерквиНовини Білої Церкви
   [x] Біла Церква
Головна
Загальна інформація про місто
Статут територіальної громади міста Біла Церква
Символіка міста
Історична довідка
Історичні пам`ятки
Дендропарк "Олександрія"
Фотогалерея
Міста побратими

Карта города Белая Церковь 2009 года


Підрозділи
Освіта
Медицина
Культура
Спорт
Сім`я та молодь
Соціальний захист
Пенсійне забезп.
Правоохоронні органи
Порядок реєстрації підприємців
Житлово-комунальне господарство
Житлово-комунальні субсидії
Комунальні послуги та платежі
Екологія

Громадсько-політичне життя
Політичні партії і громадські організації
Національно-культурні товариства

Економіка
Економіка міста
Підприємництво
Торгівля
Ринок праці
Зовнішньо-економічна діяльність
Інвестиційні пропозиції

Новини
Новини міста
Архів новин
Офіційні новини Білої Церкви у форматі RSS version=2.00 v 2.00

Послуги сайту

Розширений пошук
Найкращі публікації
Список сторінок
Мапа сайту

Зв`язок

Рекомендувати сайт
Контакти


Біла Церква

Екологічний стан міста Біла Церква
Екологія
 
 Екологічний стан міста Біла ЦеркваМісто Біла Церква знаходиться в лісостеповій зоні правої сторони басейну р. Дніпро, південно-західної частини Київської області. Територія міста має слабо - хвильовий рельєф із неглибокими долинами р. Рось та Протока.

Аналізуючи екологічний стан міста, можна зробити висновок, що він є складним, але контрольованим. Також слід відмітити, що погіршення міського довкілля, за останні роки, не відмічалося і в порівнянні з 2002 роком його стан дещо покращився.

Так, за висновками Центральної геофізичної обсерваторії Міністерство охорони навколишнього природного середовища України вміст забруднюючих речовин в атмосфері дещо зменшився по пилу - до 0,1 ГДК, двоокису сірки - 0,1 ГДК.
Спостереження цілодобово проводяться на двох стаціонарних постах міста.

Місто Біла Церква - є промисловим містом, на території якого розташовані підприємства забруднюючі повітряного басейну.
В атмосферне повітря викидається більше ніж 300 різних інгредієнтів, серед яких: пили органічного та неорганічного походження, вуглеводневі сполуки, свинець, фенол, формадегіди, оксиди азоту, хром, цинку, нікелю та інші сполуки.

Основними забруднювачами атмосферного повітря в місті є слідуючі промислові підприємства:
  • ВАТ "Білоцерківська ТЕЦ"
  • ЗАТ "Росава"
  • ВАТ "Трібо"
  • ТОВ "Інтер ГТВ"
  • ЗАТ НВФ "Ферокерам"
  • ВАТ "Білоцерківтепломережа", інші.

Викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря за 2003 рік становить 21,9 тис. тон.
Серед основних джерел забруднювання атмосферного повітря залишається автотранспорт, до 70% викидів.
Викиди в повітря від пересувних транспортних засобів склали в 2003 році 15,8 тис. тон.

Головним водокористувачем р. Рось являється КОКП ВКГ "Київоблволдоканал", для якого встановлений ліміт на 2003 рік складає 49640,1 тис. м3 води. (м. Біла Церква - 22701 тис. м3)

Велику економію води дають системи зворотного і повторного водопостачання. Білоцерківська ТЕЦ має в системах зворотного водопостачання 48500 тис м3    води, ЗАТ "Росава" - 50500 тис. м3. ВАТ "Завод ГТВ" - 2805 тис. м3. та інші.

Білоцерківські очисні споруди каналізаційних стоків з повною біологічною очисткою мають проектну потужність 125 тис м3 / добу.
За 2003 рік очисні споруди прийняли та очистили    19547,4 тис. м3 стічних вод, що на 2512,7 тис. м3 менше ніж в 2002 році.
Постійний контроль за якістю очищених стоків проводиться відомчою лабораторією очисних споруд, лабораторією екологічної інспекції та лабораторією міської санепідемстанції.

Водовідведення 3,5 млн. м3 / рік дощових стоків з міста Біла Церква здійснюється з 21 скидних колекторів у водні об`єкти міста.
На територіях підприємств східного промвузла та міського полігону твердих побутових відходів збудовано мережа спостережних свердловин для проведення еколого-гідрологічного моніторингу підземної гідросфери міста.
На території міста розташований дендропарк "Олександрія" АН України - видатний пам`ятник садово-паркового мистецтва ХУП-ХІХ віків.

За останнє десятиліття в дендропарку відбулися зміни екологічного стану навколишнього середовища, обумовлених техногенним забрудненням ґрунтів, поверхневих та підземних вод. Сполуками тяжких металів, нафтопродуктів та аміаку.

В 2001 році на території дендропарку "Олександрія" проведені геологічні роботи по визначенню джерел та оконтурення площі забруднення, підземних вод та ґрунтів нафтопродуктами, сполуками хрому з метою вжиття заходів по ліквідації забруднення.

Загальна площа техногенного забруднення навколишнього природного середовища дендропарку "Олександрія" складає біля 55 га.Утилізація та розміщення твердих побутових відходів в м. Біла Церква здійснюється на міському сміттєзвалищі.

Сміттєзвалище займає площу 10,66 га, загальний об`єм ущільнених відходів над ґрунтом і у виборках кар`єру до 1,4 млн. м3.
Річний об`єм розміщених твердих побутових відходів на міському сміттєзвалищі складає біля 300 тис .м3. Санітарно-захисна зона сміттєзвалища - 300 м.
По периметру сміттєзвалища на відстані 100-120 м. розташовані  6 спостережних свердловин для контролю за станом гідросфери у межах сміттєзвалища.
Промислові відходи виробництва підприємств східного промвузла захоронюються на полігоні промислових відходів в с. Шкарівка Білоцерківського району.

Для покращення екологічного стану в місті затверджена і діє комплексна програма з охорони довкілля на період до 2006 року.
Вжиття екологічних заходів програми сприяють зменшенню негативного впливу на стан навколишнього природного середовища, впровадженню екологічного механізму природокористування та покращення екологічної освіти населення міста.


Copyright © Все права защищены.
Дата публикации: 01-09-2004
(18428 прочтений)

[ Вернуться назад ]


   [x] Пошукцелую фразу
любое слово


   [x] Логин
Логин

Пароль

Проверочный код:   
Проверочный код


Не зарегистрировались? Вы можете сделать это, нажав здесь. Когда Вы зарегистрируетесь, Вы получите полный доступ ко всем разделам сайта.


Незалежне інтернет видання - ФАСТІВ


Карта сайта
Copyright © 2000 - 2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв цього ресурсу, посилання на www.bilatserkva.info є обов`язковим.
Sitemap

Рейтинг@Mail.ru Яндекс цитирования

Powered by © PHP-Nuke released under the GNU/GPL license
Открытие страницы: 0.02 секунды и 3 запросов к БД за 0.00069 сек.
Memory usage: 547 576. Peak memory usage: 786 432