Фотоальбом Білої ЦерквиНовини Білої Церкви
   [x] Біла Церква
Головна
Загальна інформація про місто
Статут територіальної громади міста Біла Церква
Символіка міста
Історична довідка
Історичні пам`ятки
Дендропарк "Олександрія"
Фотогалерея
Міста побратими

Карта города Белая Церковь 2009 года


Підрозділи
Освіта
Медицина
Культура
Спорт
Сім`я та молодь
Соціальний захист
Пенсійне забезп.
Правоохоронні органи
Порядок реєстрації підприємців
Житлово-комунальне господарство
Житлово-комунальні субсидії
Комунальні послуги та платежі
Екологія

Громадсько-політичне життя
Політичні партії і громадські організації
Національно-культурні товариства

Економіка
Економіка міста
Підприємництво
Торгівля
Ринок праці
Зовнішньо-економічна діяльність
Інвестиційні пропозиції

Новини
Новини міста
Архів новин
Офіційні новини Білої Церкви у форматі RSS version=2.00 v 2.00

Послуги сайту

Розширений пошук
Найкращі публікації
Список сторінок
Мапа сайту

Зв`язок

Рекомендувати сайт
Контакти


Біла Церква

Будинок сімейного типу родини Бондар
Сім`я та молодь
 
 


Дитячий будинок сімейного типу  родини Бондар
             (вул. Курсова 78  т. 6-33-49)Дитячий будинок  сімейного типу – окрема сім`я, що створюється за бажанням подружжя, які беруть на виховання та спільне проживання не менше 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу – це альтернативна і, на сьогодні, найбільш  перспективна форма державних закладів опіки. Вона дає змогу дітям-сиротам компенсувати втрату рідних батьків, отримавши натомість нову сім`ю з її традиціями, правилами, законами, отримавши основне втрачене ними - відчуття  рідного дому та сімейного тепла.

Дитячий будинок сімейного типу родини Бондар створено за рішенням виконавчого комітету Білоцерківської міської Ради  №174 від 17.06.99р . відповідно до Положення про дитячий будинок сімейного типу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України   за № 310 від 17.03.98р. Після  втрати чинності даної Постанови ,координація та методичне забезпечення діяльності дитячого будинку сімейного типу родини Бондар здійснюється відповідно до  Положення про дитячий будинок сімейного типу, затвердженого Постановою КМУ від 26.04.2002 року.

Забезпечення дитячого будинку сімейного типу відповідним приміщенням взяла на себе Міжнародна благодійна організація “Надія і житло для дітей”, яка придбала   будівлю в центрі міста, ,загальною площею 130 кв.м . На сьогодні, дане приміщення прийнято у власність територіальної громади міста, з наданням йому статусу службового.  Окрім того, відповідним  рішенням виконавчого комітету, у користування дитячого будинку родини Бондар,   надано  земельну ділянку, площею 0,14 га для ведення садівництва та городництва .

Батьками-вихователями дитячого будинку сімейного типу, після проходження поглибленої медико-психологічної комісії та затвердження їх кандидатур на дану посаду рішенням виконавчого комітету, стало подружжя Бондар Зінаїда Дмитрівна та Петро Степанович.

Комплектування  дитячого будинку сімейного типу дітьми-вихованцями закінчено в серпні 1999 року. На той період  кількість дітей в родині Бондар становила 14 ,окрім  усиновленої дівчинки та власної  повнолітньої доньки .     В квітні 2002 року, рішенням Білоцерківського міського суду ,двоє вихованців  - 10-річні   і брат та сестра Шевченки , були усиновлені. Доцільність даного усиновлення була пов`язана насамперед    з об`єктивними причинами, які унеможливлювали проживання дітей в інтернатних закладах  через наявні психічні хвороби і потребу в  постійній  висококваліфікованій медико-психологічній допомозі.     На сьогоднішній день, кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яких, в установленому порядку, відповідно до угоди між виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради та батьками вихователями   передано на виховання та спільне проживання в сім`ю Бондар становить 12 чоловік.  Окрім того,  в родині виховується  усиновлена  дівчинка ,яка є сестрою однієї з вихованок та п`ятирічна  Надійка, по якій в даний час вирішується питання про влаштування її до дитячого будинку.
Слід відзначити й той факт, що комплектуючи д/б сімейного типу дітьми-вихованцями, в першу чергу , подружжя  Бондарів  користувалися  правилом – звести в одну сім`ю рідних братів та сестер, яких сувора доля розкидала по різних кутках України. Так, білоцерківську прописку отримали діти із Вишгорода і Києва, Криму та Василькова, з Саливінок та Білої Церкви, з Одеси і Миронівни.    Результатом  плідної роботи батьків саме в цьому плані  стало зведення в одну родину дітей тільки з 6 біологічних родин. 

З дати створення і по теперішній час даний заклад знаходиться на бюджетному фінансуванні.    Обрахунки витрат на утримання дітей в  будинку сімейного типу здійснено у відповідності з нормативами матеріального та грошового забезпечення учнів та вихованців навчально-виховних закладів, затвердженими Міністерством освіти України 23.02.94 року №1/9 – 24 та Міністерством фінансів України 23.02.94 року №12 – 101.

Так,  міський бюджет   передбачає фінансування даного закладу за наступними статтями: заробітна плата батькам вихователям,  оплата комунальних послуг та послуг зв`язку, харчування вихованців, придбання одягу,  медикаментів та канцтоварів.
З метою забезпечення повноцінного функціонування  ДБСТ, відділ у справах сім та молоді, в підпорядкування якого знаходиться даний заклад,  для вирішення тих чи інших непередбачених проблем , зокрема  пов`язаних з додатковими фінансовими витратами , намагається сприяти залученню позабюджетних коштів та матеріальних цінностей, які б компенсували в певній мірі недостатність коштів і забезпечили життєдіяльність установи на належному рівні. Максимум зусиль в цьому питанні прикладається і батьками-вихователями. 

Велику допомогу сімейному будинку надає Міжнародний  благодійний фонд “Надія і житло для дітей”, який окрім того що придбав свого часу будівлю для закладу,виділив кошти на облаштування 2-го поверху будинку. Завдяки Національному фонду “Україна –дітям” та “Фонду “Надія і добро”,родина Бондар має в своєму користуванні власний автомобіль “Газель”. Не залишились осторонь і міські благодійні фонди та організації. Серед яких: КП “Білоцерківхлібопродукт” , Фонд “відродження Чорнобиля”, ВАТ “ Віта”( організація яка взяла шефство над  дитячою установою) та ряд інших. Принагідно    слід відмітити і внесок тих організацій, де  працювали до призначення на посаду батьків-вихователів Зінаїда Дмитрівна та Петро Степанович, як то - Тетіївська райдержадміністрація, підприємство “Укрвагонсервіс”.

Всі  вихованці  родини Бондар навчаються в    загальноосвітніх  школах (№7,19) , відвідують гуртки та секції  Будинку  художньої творчості , що знаходиться неподалік їх домівки.  На базі дитячого будинку працює гурток м`якої іграшки ,який веде заступник директора Центру дитячо-юнацьких клубів за  місцем проживання “Дивосвіт”, по сумісництву керівник гуртка, Мімуліна Людмила Шамилівна. Частим гостем у вихованців ДБСТ є волонтерський загін ЦССМ, який  за спеціально  підготовленою  програмою організовує дозвілля дітей.

Окрім того, з 2003 року, ,здійснюючи соціальний супровід даного закладу, міський ЦССМ організував роботу спеціаліста-логопеда, з метою корекції мовлення в   дітей. Щомісяця, при необхідності,  ДБСТ відвідують  психолог та юрист названого  Центру.    Іншими словами, ведеться конкретна практична робота      по створенню   умов та можливостей     для            розвитку     і  самореалізації  дітей,   для їх   навчання ,   медичного   обстеженя  та  оздоровлення .  Та найголовніше вони мають батьків, тих людей , у яких на всіх вистачає  тепла, ласки та любові. 
Принагідно відмітити, що дітям, які потрапили до дитячого будинку сімейного типу родини Бондар, батьки-вихователі зуміли допомогти  реалізувати їх здібності і таланти. Ситемною  стала  їх участь в різноманітних міських та обласних заходах ,таких як:   свято      для багатодітних сімей “Нас багато в мами й тата”,  “Роде наш красний, роде наш прекрасний”, святкових програмах До Міжнародного Дня сім`ї, Дня матері, Дня Захисту дітей, Дня Міста, Дня квітів, Новорічних та  Різдв`яних святах.

Вивчення  та аналіз життєдіяльності  сімейних форм виховання  таких як ДБСТ,  переконують, що така  форма реабілітації та соціалізації    є однією з найбільш прогресивних. Однак подальший її розвиток ,на мою думку,     залежить від того наскільки держава та суспільство зможуть пом`якшити негативний вплив загальної нестабільності та економічної кризи на ці сім`ї , допомогти їм виконувати  важливі соціальні і виховні функції.


Copyright © Все права защищены.
Дата публикации: 28-08-2004
(7853 прочтений)

[ Вернуться назад ]


   [x] Пошукцелую фразу
любое слово


   [x] Логин
Логин

Пароль

Проверочный код:   
Проверочный код


Не зарегистрировались? Вы можете сделать это, нажав здесь. Когда Вы зарегистрируетесь, Вы получите полный доступ ко всем разделам сайта.


Незалежне інтернет видання - ФАСТІВ


Карта сайта
Copyright © 2000 - 2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв цього ресурсу, посилання на www.bilatserkva.info є обов`язковим.
Sitemap

Рейтинг@Mail.ru Яндекс цитирования

Powered by © PHP-Nuke released under the GNU/GPL license
Открытие страницы: 0.05 секунды и 3 запросов к БД за 0.00232 сек.
Memory usage: 809 720. Peak memory usage: 1 048 576