Пенсійне забезпечення
Персоніфікований облік відомостей в системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування.
Указом Президента України від 4 травня 1998 року №401/98 „Про заходи щодо впровадження персоніфікованого обліку відомостей у системі обов`язкового державного пенсійного страхування” запроваджено ведення обліку відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування.
У м. Біла Церква персоніфікований облік громадян запроваджено, починаючи з 1998 року.
Відповідно до Закону України „Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” органи Пенсійного фонду ведуть облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік надходження страхових внесків, створюють і забезпечують функціонування єдиного державного автоматизованого банку відомостей про застрахованих осіб, здійснюють облік коштів Накопичувального фонду на накопичувальних пенсійних рахунках.
Для формування інформаційної бази системи персоніфікованого обліку на кожну застраховану особу заводиться персональна облікова картка. Персональна облікова картка застрахованої особи зберігається в Пенсійному фонді протягом усього життя цієї особи, а після смерті – протягом 75 років, що є важливим у зв`язку з тим, що починаючи з 1 липня 2000 року, пенсії призначаються лише за даними персоніфікованого обліку.
Створення єдиного державного банку відомостей про застрахованих осіб є своєрідним „трудовим паспортом” застрахованої особи і при призначенні пенсії йому не потрібно буде надавати трудову книжку та безліч інших документів незалежно від місця роботи на території України, що прискорить призначення пенсії.
Крім того, ведення персоніфікованого обліку є дуже актуальним, наприклад, у випадках коли організація ліквідована і не збережено архів, або людина працювала на двох підприємствах, а запис в трудовій книжці зроблено лише за основним місцем роботи. Відкривши персональну картку застрахованої особи, можна отримати всі необхідні дані.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2000 року №1306 „Про затвердження Порядку видачі та зразка свідоцтва про загальнообов`язкове державне соціальне страхування” запроваджено видачу органами Пенсійного фонду застрахованим особам страхових свідоцтв. (Див. додаток).
Управлінням ПФУ у м. Біла Церква проводиться робота по анкетуванню зайнятого населення міста з метою подальшого формування та видачі „Свідоцтв про загальнообов`язкове державне соціальне страхування”.
Починаючи з січня 2001 року управлінням ПФУ у м. Білій Церкві передано анкет для заповнення в кількості 71255 шт., виготовлено свідоцтв – 64446 шт., видано застрахованим особам – 53860 шт.
Отримавши страхове свідоцтво фізична особа автоматично набуває статусу застрахованої. Пред`являючи таке „Свідоцтво”, людина має можливість безкоштовно отримати відомості про себе в системі персоніфікованого обліку Пенсійного фонду. В перспективі „Свідоцтво про загальнообов`язкове державне соціальне страхування” використовуватиметься і при призначенні виплат за всіма іншими видами соціального страхування, їх планується п`ять :
1. пенсійне;
2. медичне – на випадок хвороби;
3. по безробіттю;
4. від нещасного випадку на виробництві;
5. соціальне.
І в майбутньому повноцінне право на соціальні виплати будуть мати лише ті люди, які були застраховані в системі соціального страхування і платили відповідні внески.
Додаток: Бланк свідоцтва.
